Złota piętnastka na styczeń i luty!

Źródło: http://priscillasantana.deviantart.com/
Początek roku jest ciężki dla czytelników. Takiej masy ciekawych nowości nie przewidziałam. Muszę teraz pracować nad rozciągnięciem doby. Jakie książki mam na celowniku?
Najciekawsze jest to, że zainteresowało mnie sporo książek, którym daleko do fantastyki. Czyżbym zmieniała swój czytelniczy gust? Pierwsza czwórka to połączenie znanego z tym mniej rozpoznawalnym. Wilk z Wall Street zachęca nie tylko poprzez ciekawą tematykę i wchodzący na ekrany kin film. Oczarował mnie... złoty grzbiet książki. Oszustki z kolei zafascynowały notą wydawniczą, podobnie jak Kochanka Freuda. Ta ostania ma również niezłą okładkę, a dodatkowo zagłębianie się w pana Freuda może okazać się baardzo ciekawe. Został jeszcze Schmitt... Sama nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Mam jednak nadzieję, że Tajemnica pani Ming będzie powrotem do starego, dobrego stylu autora.

Następne książki do powrót do korzeni. Fantastyka w czystej postaci. Światło się mroczy oraz Rycerz siedmiu królestw to wybór oczywisty ze względu na Georga R.R. Martina. Powieści Tima Willocksa - Religia i Dwanaścioro dzieci Paryża to poszukiwanie czegoś nowego. Obie pozycje zbierają pozytywne opinie więc muszę sprawdzić czy słusznie.

Magia złota musiała się zaleźć na mojej półce. To przecież kontynuacja dobrej Klątwy opali. Kolejne książki to całkowite ryzyko. Najciekawszy wydaje się Demon luster. Również Nomen omen to książka, która może mnie pozytywnie zaskoczyć. Najwięcej obaw budzi u mnie W objęciach Casanovy chociaż jedną książkę Roberta Forysia już polubiłam.
Ostatnia trójka to już całkowicie odmienne klimaty. Beksińscy, Ostatnie dni dyktatorów i Pamiętniki to już literatura faktu do której ostatnio się przekonuje. Każda z poniższych książek ma w sobie to coś. Dlatego muszę je przeczytać!
Wiecie co jest najgorsze? Że to na pewno nie koniec nowości, które ukażą się w przeciągu miesiąca. Muszę chyba opanować sztukę szybkiego czytania!

1 komentarz:

  1. Powieść Raduchowskiej jak najbardziej polecam! Niesamowita powieść. Z wymienionych przez Ciebie interesuje mnie jeszcze "Magia złota" oraz "Nomen Omen" :D

    OdpowiedzUsuń