„Ciemno, prawie noc” na dużym ekranie. Jest pierwszy zwiastun


Książka Joanny Bator doczeka się ekranizacji. „Ciemno, prawie noc” w 2019 roku trafić ma na ekrany kin. Przed twórcami trudne zadanie oddania niepowtarzalnego mrocznego klimatu stworzonego przez autorkę. Zwiastun jest jednak obiecujący!

Zawsze boję się ekranizacji książek, które polubiłam. Po pierwsze wiele osób będzie miało w głowie tylko ekranizację, a nie fantastyczny obraz ukazany w powieści, a po drugie – cóż, kino lubi psuć literaturę. Oczywiście jest cały ogrom świetnych ekranizacji, ale żadna z nich wiernie nie odda książki.

Polscy twórcy -  a właściwie Borys i Magdalena Lankosz, postanowili przenieść na ekran powieść Joanny Bator „Ciemno, prawie noc”. W roli głównej zagra Magdalena Cielecka, a w filmie pojawią też Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Piotr Fronczewski czy Jerzy Trela.

Przypomnę, że „Ciemno, prawie noc” to historia Alicji Tabor, dziennikarki, która powraca po latach do rodzinnego Wałbrzycha, by rozwikłać zagadkę zaginięcia trójki dzieci. Okaże się, że Alicja będzie musiała uporać się nie tylko z teraźniejszością, ale i przeszłością. Oprócz samej historii w powieści tej ujął mnie język – wspaniale oddający mroczny klimat książki.

I to właśnie o klimat się martwię – klimat filmu. Na razie możemy obejrzeć krótki zwiastun filmu. Na razie można mieć nadzieję na sukces.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz